fbpx
סופר לחיות מחמד www.supet.co.il
0 0
שימורים לכלב

אחסון אוכל לכלבים: אלו הטעויות הנפוצות שלא ידעתם עליהן

אנו בטוחים שאתה אוהב את הכלב שלך ודואג לבריאותו. כלבים תמיד שם כדי להאיר את היום שלנו. רוב אנשים בעלי כלבים מתייחסים אליהם כמו שהם מתייחסים לילדים שלהם. עם זאת, האם ידעת שאופן אחסון של אוכל לכלב יכול להוות סיכון ליקירינו? גלו ממה יש להיזהר ואיך לאחסן נכון את המזון כדי להימנע מקלקול וסכנה בריאותית לכלביכם.

מה שלא גילו לנו על אחסון אוכל לכלבים

אם אתם כמו רוב בעלי הכלבים, סביר להניח שהשקעתם זמן רב בבחירת מזון עבור הכלב שלכם בקפידה. בקריאת רשימות מרכיבים ווידוא שהמזון הוא באיכות הטובה ביותר. אולי אספתם המלצות על מנת לרכוש את האוכל הנמכר הטעים והאיכותי ביותר. דבר אחד שבעלי כלבים רבים שוכחים לעשות ואין לגביו מודעות גבוהה מספיק. הוא אחסון ראוי של המזון. אי נקיטת אמצעי הזהירות הדרושים, יכולה להוות סיכון ממשי לבריאות הכלב שלך. השקעה במזון איכותי לכלב חשובה! לאין שיעור, אך על מנת לשמור עליו כזה, יש לאחסן אותו באופן מיטבי.

גורמים שעלולים לגרום למזון להתקלקל

למעשה במקרי הרעלה ומחלות שמגיעות ממזון, הסכנה היא לא מהאוכל בפניי עצמו אלא ממה שהאוכל יכול למשוך ומה שעלול לקרות כאשר איננו מאוחסן היטב:

 • גישה של מזיקים למזון:  מזון לכלבים מורכב מרכיבים שמהווים עניין רב בקרב יצורים חיים אחרים כמו למשל מכרסמים ומזיקים אחרים הנמשכים אליו בגלל הריח. זה לא רק מטרד, אלא זה יכול גם להיות מסוכן עבור חיית המחמד שלך. לא רק שמזיקים אלו יכולים לזהם את המזון, הם גם יכולים להפיץ מחלות. מעבר לכך, אנו מניחים שלא תרצו למשוך לביתכם מכרסמים מיותרים, במקרים מסוימים מכרסמים גם עלולים לנשוך ולהעביר לו מחלות באופן הזה.
 • קלקול ואיבוד ערך תזונתי בעקבות חמצון:  מזון שאינו מאוחסן סגור הרמטית בא במגע עם חמצן ועלול להתחמצן. בין אם אנו מדברים על אוכל לכלבים רטוב או אוכל יבש. מזונות איכותיים לכלב מכילים ערכים תזונתיים וויטמינים שנשמרים בצורה הטובה ביותר כאשר הם במקום אטום כי הם מכילים רכיבים מהחי הדורשים תנאי אחסון מתאימים, למעשה כמו זה של בני האדם.
 • קלקול הנובע מטמפרטורה: כמו כן, מזון לכלב שעובר חשיפה ממושכת לטמפרטורה חמה יתר על המידה, עשוי אף הוא להתקלקל להתחמצן ובהמשך להעלות עובש.
 • לחות היא גם אחד הגורמים להתקלקלות מהירה של המזון ככה שלא כדאי לשמור אותו במקומות הלחים בבית.

מהן הטעויות הנפוצות שבעלי כלבים עושים עם האוכל לכלב?

 • אי שימוש במיכל מתאים לאחסון מזון אטום וחזק מספיק כדי למנוע מזיקים. למשל שימוש במכלים ישנים.
 • קנייה של יותר מדי אוכל בבת אחת ואגירתו שלו במקום אחד.
 • אחסון במקום לח למשל במטבח בקרבת צנרת או איזור המקלחת והשירותים. גם אחסון בחוץ לא כדאי מבחינה זאת כי לעיתים הלחות בחוץ גבוהה.

פעולות פשוטות לאחסון נכון

כדי להימנע מאחסון לקוי של אוכל לכלבים, חשוב לנקוט כמה אמצעי זהירות בעת אחסון המזון של חיית המחמד שלכם.

ישנם שלושה שלבים פשוטים שתוכל לנקוט כדי להבטיח מזון שנשאר טרי, מזין ונקי:

 • שימוש במיכל חזק ואטום: כיום ניתן לרכוש מיכלים ייעודים לכך במחירים נוחים.
 • אחסון במקום קריר ויבש: למשל מזווה או ארון ייעודי. העיקר שהוא רחוק מהמטבח והמקלחת ולא חשוף לשמש כדי להימנע מלחות וחום.
 • הרחקת המזון מהמקום שבו מזיקים יכולים לגשת אליו בקלות.

כל אלה עוזרים להבטיח שהמזון של חיית המחמד שלך יישאר בטוח ונקי מזיהום מזיקים. על ידי נקיטת הצעדים הפשוטים הללו תוכל להבטיח שהכלב שלך יישאר בריא ומאושר וייהנה מהאוכל שלו.

לנו בסופט חנות חיות תל אביב, חשובה בריאותם של היקרים לכם מכל, מעבר למזונות איכות פרימיום, אנו מציעים פתרונות אחסון נוחים ותיקניים לאוכל לכלבים במחירים ידידותיים.  אנו מעודדים מודעות צרכנית לשמירה על איכותו טריותו ותקינותו של מזון לחיות המחמד על מנת למנוע אי נעימות ובמקרים קיצוניים- ביקור אצל הווטרינר או סכנת חיים של ממש.

תשמרו על עצמכם ועליהם!

0
  0
  העגלה שלכם
  העגלה שלכם ריקהחזרו לחנות
   Apply Coupon