fbpx
סופר לחיות מחמד www.supet.co.il
0 0

איך נשמור על בריאות הכלב שלנו?

הכלבים שלנו הם חלק בלתי נפרד מהמשפחה שלנו. אנחנו אוהבים אותם, מטפלים בהם, מטפחים אותם, מאמנים אותם ושומרים על בריאותם. אנחנו נהנים מחברתם, זקוקים לחברתם ולא יכולים לתאר לעצמנו עולם בלעדיהם. אחת המטלות החשובות ביותר שלנו כבעלי כלבים, היא שמירה על בריאותם. לשמירה על בריאות הכלבים שלנו יש כמה היבטים, והם – טיפול עדין, אוהב ומסור, תזונה נכונה, פעילות גופנית, טיפוח ושמירה על שגרת בדיקות קבועה. מגדלים כלבים? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לשמור על בריאותם.

טיפול בכלבים מאל"ף ועד תי"ו

 1. הקפידו על תזונה מאוזנת. כלבים זקוקים לתזונה מאוזנת הכוללת חלבון, פחמימות, שומנים, ויטמינים ומינרלים. בחרו מזון איכותי לכלבים העונה על הצרכים התזונתיים של הכלבים שלכם לפי גילם, הגזע שלהם והפעילות הגופנית שהם מורגלים בה.
 2. הקפידו על פעילות גופנית קבועה. פעילות גופנית סדירה חיונית לשמירה על בריאות הכלבים שלכם ועל הכושר הגופני שלהם. ייתכן שתצטרכו לספק להם פעילויות גופניות שונות לפי גילם ויכולתם. פעילויות מומלצות הן הליכה, ריצה, משחק בגן הכלבים ומפגש עם כלבים אחרים באוויר הצח ובשמש.
 3. טפחו בקביעות את הכלבים שלכם. טיפוח חשוב להיגיינה של הכלבים, למראה שלהם ולבריאותם. הברשה יומית של הפרווה תסיר ממנה לכלוך ורחצה שבועית תגן על הכלבים מפני זיהומי עור, גירויים ותשמור עליהם נקיים.
 4. הקפידו על שגרת בדיקות במרפאת הווטרינר. בדיקות סדירות אצל וטרינר עם המלצות חשובות לאיתור בבעיות בריאותיות וטיפול בהן לפני שהן מחמירות. הווטרינר שלכם יכול לייעץ לכם על טיפולים רפואיים מונעים כמו חיסונים, טיפול בטפילים ובמזיקים, היגיינת הפה ובריאות השיניים.
 5. שמרו על בטיחות הכלבים. ודאו שלכלבים שלכם יש גישה למי שתייה ולמזון וסביבת מחיה בטוחה, נעימה ונוחה. הרחיקו אותם מחומרים מסוכנים, מכלבים תוקפניים, מסכנות וממזיקים ופקחו עליהם כשאתם מטיילים בחוץ, כדי למנוע תאונות או פציעות.
רצועה לכלב

אבות המזון של הכלבים

הדבר הטוב והמומלץ ביותר לכלבים הוא תזונה איכותית ומאוזנת המספקת להם את כל אבות המזון החיוניים שהם צריכים כדי לשמור על בריאות תקינה. מזונות טובים לכלבים צריכים לכלול חלבונים ממקור איכותי כמו בשר, דגים או עופות כדי לחזק את גופם ולתמוך בהתפתחות השרירים שלהם; פחמימות שמספקות אנרגייה, והן מקור חשוב לסיבים תזונתיים. מקורות טובים לפחמימות לכלבים הם דגנים מלאים וירקות; שומנים שמספקים חומצות שומן חיוניות התומכות בבריאות העור של הכלבים והפרווה שלהם, והם מקור מצוין לאנרגייה; ויטמינים ומינרלים. כלבים זקוקים למבחר רחב של ויטמינים ומינרלים כמו סידן, זרחן וויטמינים A, D, E ו־K, כדי לשמור על בריאות טובה. חשוב מאוד לקנות מזון שעונה על הצרכים התזונתיים הספציפיים של הכלבים שלכם בהתאם לגילם, לגזע שלהם ולרמת הפעילות הגופנית שהם רגילים אליה. בקשו מהווטרינר שלכם  מידע על המזון הטוב ביותר לכלבים שלכם.

שלוֹמוּת היא לא דבר מובן מאליו

שמירה על הרווחה הרגשית והנפשית של הכלבים שלכם חשובה לא פחות מהדאגה לבריאותם הגופנית. הנה כמה טיפים שכדאי להקפיד עליהם:

 1. תנו לכלבים זמן לפעילות גופנית סדירה. פעילות גופנית סדירה חשובה לבריאות הגופנית של הכלב שלכם, אך היא גם יכולה להפחית מתחים וחרדות, לשפר את מצב רוחם ולהגביר את הגירוי המנטלי הנחוץ לרווחתם.
 2. גירוי מנטלי –  גירוי מנטלי חיוני לשמירה על מוח בריא ופעיל. פעילויות כמו משחקי כדור או משחקים ייעודיים לכלבים יגרו את יכולות החשיבה של הכלב ויספקו לו עניין.
 3. קבעו שגרה מובנית. כלבים משגשגים בשגרה כיוון שהם יכולים לחזות כל רגע וכל שלב ביום. שגרת ארוחות קבועה, פעילות גופנית בשעות קבועות וזמן מוגדר לשינה יעזרו לכלבים שלכם להרגיש בטוחים ורגועים.
 4. ומה לגבי חיי החברה? כלבים הם חיות חברתיות וזקוקים לכלבים אחרים ולאנשים אחרים כדי לפתח מיומנויות חברתיות טובות ולהפחית חרדות או תוקפנות. אם תחשפו את הכלבים שלכם לאנשים חדשים, למקומות חדשים ולבעלי חיים אחרים, תפתחו את היכולות החברתיות שלהם, תפחיתו תוקפנות ותעזרו להם להיות חברתיים ובטוחים לסביבה.
 5. השתמשו בחיזוקים חיוביים. שימוש בטכניקות חיזוק חיוביות כמו פינוקים, ליטופים ושבחים יעודדו התנהגות טובה ויחזקו את הביטחון העצמי של הכלבים שלכם ואת האמון שלהם בכם.
 6. ספקו לכלבים סביבת מגורים בטוחה ונוחה. סביבת מגורים בטוחה ונוחה חיונית לרווחתם הרגשית של הכלבים. סדרו לכלבים שלכם מיטה נעימה משלהם, צעצועים ומרחב בטוח שיוכלו לסגת אליו כשירגישו חרדות, לחץ או מתח.

ידידו הטוב ביותר של הכלב

אם תקפידו על ההמלצות האלה תקדמו את הרווחה הרגשית והנפשית של הכלבים שלכם ותשפרו את איכות החיים שלהם. אם תבחינו בשינויי התנהגות או בשינוי במצב הרוח, התייעצו עם הווטרינר וקבלו ממנו הדרכה לטיפול איכותי.

0
  0
  העגלה שלכם
  העגלה שלכם ריקהחזרו לחנות
   Apply Coupon