fbpx
סופר לחיות מחמד www.supet.co.il
0 0

אילוף הכלב הוא לא רק הדרך שלכם ליהנות מכלב ממושמע, אלא גם דרכו של הכלב להבין אתכם ולהרגיש בטוח במקום שלו כחלק מהלהקה שלכם. לכן, חשוב שאילוף זה יעשה באופן מקצועי ובגיל הנכון. אז מאיזה גיל אפשר להתחיל? כל הפרטים בכתבה הבאה.

אימצתם כלב – אבל מה עושים עכשיו?

קודם כל מזל טוב כי הרגע הכנסתם למשפחה שלכם את החבר הכי טוב בעולם. צריך להבין שגם לכלב בוגר וגם לגור יש אופי שונה, צרכים שונים ויכולת הסתגלות שונה – ממש לנו. וזה עוד לפני שדיברנו על החוויות שהכלב חווה לפני שהוא הגיע למשפחה שלכם, הסוג (הגזע שלו) וההיסטוריה הרפואית שלו. לכן אם אתם מרגישים שאתם לא יודעים מה לעשות, הדבר הראשון הוא לנשום עמוק ולהפחית על הלחצים שלכם ממכם ומהכלב החדש בבית.

כמה פעולות חשובות לפני האילוף

קודם כל, חשוב שתדעו מהו הגיל של הכלב – עניין זה ישפיע באופן ישיר על האילוף שלו ועל הטיפול הרפואי והמזון שאותו הוא יצטרך. שנית, הצטיידו במזון איכותי אשר יתאים לגודל שלו, לגיל שלו ולסוג הגזע. דברים נוספים חשובים הם בדיקות רפואיות: חשוב לבצע זריקות כנגד תילוע ולבדוק אם יש צורך בסירוס או עיקור הכלב במרפאה מוסמכת. בנוסף, חשוב לשים שבב למקרה שהכל ילך לאיבוד.

חנות חיות

אימצתם כלב בוגר? אפשר להתחיל לאלף מהיום הראשון

אם אימצתם כלב מעל גיל שנה, אתם יכולים להתחיל ולחפש מאלף כלבים איכותי אשר נמצא באזורכם כדוגמת חברת טופ אילוף המוכרת לטובה בתחום. למרות שזהו גיל מעבר אצל כלבים, מבחינה התנהגותית מתחילים לראות בכלב כזה כבוגר ולא כגור קטן אשר לא יכול לשלוט בצרכים שלו. מסיבה זו, כדאי להתחיל באילוף ולשים לב לנקודות הבאות:

 • אילוף חיובי – אילוף חיובי יאפשר לכלב שלכם להגיע להתנהגות הראויה בלי לפגוע לו בביטחון העצמי ולתוך מתן חיזוקים חיוביים עבור כל התנהגות טובה.
 • צרכים –  בגיל הזה נשאף למצב שבו הכלב שלכם יוכל לחכות עם הצרכים שלו עד שתוציאו אותו. אין שום סיבה שכלב בגיל מעל לשנה יעשה צרכים בבית
 • אתגר אינטלקטואלי – חשוב שמעבר לפריקת האנרגיות, תעבדו על הכלב על טיפוח המחשבה וזאת בעזרת מגוון של משחקים אשר משלבים תזונה.

אימצתם גור כלבים? אפשר להתחיל לאלף מהרגע שיוצאים החוצה

בשבועות הראשונים (עד להשלמת כל הזריקות והטיפולים הרפואיים) נהוג לחכות עם האילוף. יחד עם זאת, אפשר ומומלץ לקחת פגישת הכנה עם מאלף בכדי שהכלב יכיר אותו וגם בכדי שאתם תדעו שאתם עובדים נכון עם גדר האילוף או עם הפדים. לאחר מכן, חשוב שהכלב יעבור אילוף בכדי שלא יפתח הרגלים רעים לו ולסביבה שלו. מסיבה זו, נשים לב על האספקטים הבאים:

 • מינון ההתרגשות – הכלב נפגש לראשונה עם העולם החיצון ולכן חשוב שהוא לא יקפוץ על כל עובר אורח או ינבח על כל חתול, לכן צריך לשים לב שלא להתלהב מההתרגשות שלו ולעודד אותה.
 • היכרות עם כלבים אחרים – כדי ליצור חיברות ראוי, צריך לשים לב שהכלב מתקשר באופן נכון עם כלבים אחרים ולא הופך לחרדתי במצבי קיצון.
 • אוכל ושותה כהלכה – חשוב לטפח סדר יום תקין שבו הכלב אוכל מתי שמגישים לו את האוכל ושותה באופן רציף ממקור אחד (ולא מהשתייה או האוכל שלכם)

לסיכום, לכל גיל של כלב יש את הזמן שלו בכדי להתחיל באילוף אולם אין ספק שכמעט בכל גיל הוא רצוי. בחרו מאלף כלבים טוב ותעזרו לכם ולכלב ליהנות מהחברות החדשה.

0
  0
  העגלה שלכם
  העגלה שלכם ריקהחזרו לחנות
   Apply Coupon