fbpx
סופר לחיות מחמד www.supet.co.il
0 0
חנות חיות תל אביב

המדריך המלא לגידול חתולים: איך לגדל חתול מאושר מהרגע שהוא מגיע לעולם?

גור חתולים חדש ומתוק הגיע אל אוויר העולם, והרצון שלנו הוא להעניק לו חיים בריאים ומאושרים מהרגע הראשון. בתקופת שבה הם גורים קטנטנים, גורי חתולים עוברים לא מעט שינויים: החל בשינויים גופניים ועד שינויים התנהגותיים או רגשיים. כדי לוודא שאנחנו מבטיחים לגור החתולים שאנחנו מגדלים התפתחות תקינה מרגע הלידה ועד הבגרות, ישנם כמה שלבי התפתחות בחתולים שכדאי להכיר. מהם הצרכים המשתנים בהתאם לשלב ההתפתחות? מהי טמפרטורת הגוף שנחשבת תקינה? אילו שינויים צפויים להתרחש ומה עלינו לעשות? כל המידע הנחוץ במדריך הבא.

התפתחות חתולים בריאה, מתחילה בהבנת הצרכים

לפני הכל, חשוב להבין שבמהלך השבועות והחודשים הראשונים בחייו של גור חתולים, הוא יעבור לא מעט טלטלות ושינויים. לצורך העניין, 8 השבועות הראשונים בחייהם של חתולים הם מלאי שינויים שעלולים לבלבל אותם ואותנו, אם לא מכירים אותם מבעוד מועד.

גורי החתולים מגיחים אל העולם כשהם כל כך קטנים, שניתן להחזיק אותם בכף יד אנושית. הם נולדים עם עיניים עצומות ואוזניים מקופלות, ללא יכולת ראייה או שמיעה בימים הראשונים, או במילים אחרות: הם די חסרי ישע וזקוקים לטיפול צמוד שיענה על הצרכים שלהם, ממש כמו תינוקות.

בכל יום ושבוע בחייו של החתול הקטן, יהיו צרכים שונים. הצרכים הללו ישתנו ככל שגור החתולים יגדל ויתפתח, ויתרחשו שינויים בכמה וכמה תחומים: התזונה המתאימה, אופן עשיית הצרכים, הצורך בטיפול רפואי ושמירה על טמפרטורת גוף מתאימה. כדי לוודא שגור החתולים שלנו גדל ומתפתח לפי הקצב התקין, מומלץ להכיר את השלבים והצרכים כאחד.

שלבים בגידול חתולים: מרגע הלידה ועד לבגרות

בואו נתחיל מההתחלה: ממש כמו בני אדם, גורי חתולים רוצים וצריכים להיות עם האם שהביאה אותם לעולם עד לגיל 12 שבועות לערך. כמובן שבחלק מהמקרים הדבר לא מתאפשר, ורבים מאמצים גורי חתולים שננטשו, נפצעו או אבדו וזקוקים לסיוע אנושי.

בחייהם של חתולים ישנם כמה שלבים מרכזיים, מהרגע שהם נולדים ועד השלב הבוגר שמגיע לאחר כ-4 חודשים בממוצע.

 1. ברוכים הבאים אל העולם: לידה עד גיל 3 שבועות גורי חתולם שמגיעים אל העולם, הם די חסרי אונים במילים עדינות. הם זקוקים להרבה מאוד סיוע של האם שמטפלת בהם, או של בני האדם שאימצו אותם – משום שהם נולדים עם יכולת מוגבלת למדי. עם הלידה, גורי חתולים מתקשים לשמוע, לראות או לזוז. לאחר כ-5-7 ימים בממוצע, יכולת הראייה מתחילה להתפתח.
 2. מתחילים לגדול: 4-8 שבועות זהו השלב שגורי החתולים מתחילים לגדול, להתפתח ולרכוש כישורים. חוש הריח כבר מפותח לחלוטין, הם שומעים היטב ומסוגלים לזוז ולנוע כבוגרים. מעבר ליכולות וההתפתחות הבסיסית, בשלב זה מתחילים החתולים לייצר אינטראקציות חברתיות.
 3. אנחנו כבר ילדים גדולים: חודשיים עד 4 חודשים אם פגשתם אי פעם חתול עקשן ומרדן, זה ככל הנראה השלב שבו הוא החל לפתח את היכולות הללו. לחתולים לוקח חודשיים עד ארבעה חודשים לבסס את מעמדם בבית, לסגל לעצמם התנהגויות ותכונות.
 4. בגרות זו לא מילה גסה: 4 חודשים ומעלה גור החתולים שלכם כבר די גדול ומפותח, והחל מגיל 4 חודשים ומעלה הוא ימשיך את ההתפתחות באופן הדרגתי. זהו הזמן שבו החתולים מפתחים שיניים בוגרות, עולים במשקל (עד להגעה למשקל הבוגר שלהם) ומתחילים לפתח יכולות וכישורים התנהגותיים של חתולים בוגרים בסביבה שבה הם חיים.

סופט חנות חיות מלווה אותך כל הדרך בגידול גור החתולים שלך

סופט היא חנות חיות בתל אביב, המציעה מגוון מוצרים, צעצועים וציוד לגורי חתולים ולחתולים בוגרים. אנחנו מחזיקים ציוד ומזון של המותגים והחברות האיכותיים בישראל וברחבי העולם, ומסייעים לכם לעשות התאמה לצרכים של החתול שלכם בהתאם לגיל ולשלב ההתפתחותי. בשנים האחרונות אנחנו מעניקים שירות מכל הלב ללקוחות בכל רחבי הארץ, החל מרכישה בחנות ועד רכישה אונליין עם משלוחים עד לפתח הבית!

במילים אחרות: אנחנו דואגים לכם מקצה לקצה, כדי שתוכלו להעניק אהבה אמיתית לבעלי החיים שלכם ולדאוג שהם יהיו בריאים ומאושרים. רוצים לקבל מאיתנו פרטים נוספים? צרו קשר עכשיו ונשמח לענות על כל שאלה.

0
  0
  העגלה שלכם
  העגלה שלכם ריקהחזרו לחנות
   Apply Coupon