fbpx
סופר לחיות מחמד www.supet.co.il
0 0
חנות חיות

הקניית הרגלי אכילה נכונים לכלבים לאחר רכישת מזונם בחנות חיות

בעלי כלבים רבים יודעים להעיד כי הכלב שלהם יאכל בכל הזדמנות שתהיה לו, כשרבים מהם יתפנו לאכול את מזונם היומיומי ברגע שזה יונח על גבי הצלחת שלהם. התנהלות בסיסית זו מצריכה מאיתנו, בעלי הכלבים, להקנות להם הרגלי אכילה נכונים.

אנו, בעלי הכלבים, משקיעים זמן ומאמץ רב ברכישת מזון איכותי ובריא לכלבים שלנו, תוך התייעצות עם הידע של המוכר ב-חנות החיות ממנה אנו רוכשים את המזון. לצד השקעה זו, חשוב כמובן להשקיע זמן ומאמץ בהתניית הרגלי אכילה נכונים עבור הכלבים שלנו.

ההמלצה הבסיסית שתשמעו בכל חנות חיות – יצירת שגרת אכילה יומית

הכלבים שלנו זקוקים לשגרה יומית. שגרה הכוללת טיולים קבועים לאורך שעות היום, שינה, משחק ובתוך כל אלו גם שגרת האכלה, כזו המומלצת כוללת מתן שתי מנות מזון קבועות לאורך היום, כשמנה אחת ניתנת בשעות הבוקר ואחת בשעות הערב.

במקרים בהם מדובר על כלבים הנחשבים לאנרגטיים הזקוקים למנות גדולות יותר של מזון, ההמלצה היא לאפשר להם ליהנות משלוש מנות לאורך היום, כשחלוקה משולשת זו מאפשרת גם חלוקה מידתית ונוחה יותר על מערכת העיכול שלהם.

חנות חיות

מתן האוכל לאחר פעילות גופנית

לאחר פעילות גופנית של הכלבים, בין אם מדובר על משחק על כלבים אחרים, ריצה בים או הליכה, רובם יחושו רעבים וירצו לאכול ברגע שנגיע הביתה. במקרים אלו ההמלצה היא לחכות בין חצי שעה לשעה עד מתן מנת האוכל.

נקודה נוספת וחשובה נוגעת לזמן של לפני הפעילות הגופנית. כאן חשוב להימנע ממתן מנת אוכל, כשמיד אחריה יציאה לפעילות גופנית. מקרים אלו עלולים להוביל אצל חלק ניכר מהכלבים למצב של היפוך קיבה.

היפוך קיבה הינו מצב שעלול לקרות לאחר פעולת האכילה אצל כלבים, כשבעת פעולה זו "נלכד" אוויר במערכת העיכול שלהם. במקרים ובהם אותו אוויר אינו מצליח להשתחרר החוצה נוצר מצב מסכן חיים, כשאותו אוויר יוצר לחץ על הקיבה הנפוחה, עד למצב שאותה קיבה מסתובבת ומייצרת חסימה לכניסה של דם ואוויר לחלל שלה, כשאותו מצב אף עלול לפגוע באברים חיוניים נוספים, דוגמת הטחול והכבד.

כמה אוכל לספק לכלב בעל עודף משקל?

הביט נוסף בשגרת הרגלי האכילה של כלבים, קשור לסוגיית הכלבים הסובלים מעודף משקל. במקרים אלו חשוב לבחון יחד עם הוטרינר שלכם או חפשו וטרינרים מומלצים וקבלו ייעוץ מהי כמות המזון שניתן לספק לכלב שלכם, כשלרוב יהיה הצורך לצמצם את מנות האוכל היומיומיות ב-20% עד 25%.

לצד צמצום כמות המזון, חשוב לבחון גם את אפשרות בהחלפת המזון של הכלב במזון מאוזן יותר עבורו וכזה שעדיין יספק לו את כל המרכיבים החיוניים. בחנות החיות תוכלו להכיר מקרוב סוגים רבים של מזונות, כשאלו מותאמים לכלבים מסוגים שונים, לגורים וכלבים בוגרים וגם לאלו בעלי בעיות תזונה או השמנה.

הימנעו מלכבד את הכלב שלכם במזון שלכם

כל בעלים של כלבים יודעים לספר כי מהרגע בו תתפנו ליהנות מארוחה או חטיף מסוים, הכלב שלכם יגיע עם מבט שקשה לעמוד בו. מבט שיוביל רבים מכם לכבד אותו במה שאתם אוכלים. לאורך זמן, אותה התנהלות תוביל לכך שלצד הארוחות הקבועות של הכלב, הוא גם ייהנה מידי יום ממזון נוסף שאתם מביאים לו, כשאותו מזון אינו בריא לו ועלול להוביל לבעיות בריאותיות בעתיד.

מה לגבי קערת המים?

חשוב תמיד לדאוג כי לצד קערת המזון, הכלב שלכם יוכל לתמיד ליהנות ממים זמינים בכל שעות היממה. במקרים ובהם יצאתם מהבית עם הכלב למספר שעות או לביקור של לילה או יותר, חשוב להימנע מהשארת המים בקערה ולדאוג תמיד שהמים טריים ונקיים, כשמים שנמצאים בקערה זמן רב עלולים להיות כר פורה לחיידקים ובקטריות.

0
    0
    העגלה שלכם
    העגלה שלכם ריקהחזרו לחנות
      Apply Coupon