fbpx
סופר לחיות מחמד www.supet.co.il
0 0
אוכל יבש לכלבים תל אביב

חשיבות אומגה 3 במזון לכלבים

חלק משמעותי וחשוב ברכיבי המזון לכלבים, נוגע לתפקיד החשוב שממלאת קבוצת השומנים – קבוצה מגוונת ובה מספר חומרים הנוצרים בבעלי חיים ובצמחים ומשמשים כמקור אנרגיה יעיל.

קבוצת השומנים, אצל כלבים ובעלי חיים אחרים, משמשת כאמור כמקור אנרגיה יעיל, זאת לצד מספר תפקידים נוספים, כשאלו כוללים שמירה על טמפרטורת גוף קבועה, העברה תקינה וסדירה של אותות עצביים בין תאי הגוף וכמרכיב בסיסי ורחב במבנה הקרומי של התאים בגוף.

שאיפתנו כצרכנים ובעלי כלבים כוללת את היכולת להגיע לאיכות המוצרים הטובה ביותר, וכפי שחברה גדולה, למשל, תרצה לאבטח עצמה באופן הראוי ביותר באמצעות מצלמות אבטחה לעסק, כך אנו כצרכנים ובעלי כלבים נרצה לאתר את המזון האיכותי ביותר עבור הכלבים שלנו.

בעלי כלבים באזור המרכז, המעוניינים לאתר מזון איכותי לכלבים, תחת חיפוש של חנות חיות רמת גן, או כל עיר אחרת, צריכים להכיר כמובן בחשיבות של איתור מזון המכיל קבוצת שומנים, כשאחת מהחברות הבולטות בשוק המזון שיודעות לספק את אותו מזון איכותי היא חברת "פרופק".

חברת "פרופק" (Pro Pac) האמריקאית נחשבת לאחת מחברות המזון האיכותיות בארה"ב המתמחה במזון לכלבים וחתולים, כשכלל מוצרי המזון של החברה מיוצרים אך ורק בארה"ב בארבע מתקני ייצור הנמצאים במזרח ומרכז המדינה. ביקור בעמוד המזון לכלבים של החברה, מאפשר ללקוחותיהם להתרשם ממגוון רחב של סוגי מזונות לכלבים, כשאלו כוללים גם מוצרים נטולי דגנים וגלוטן לכלבים רגישים.

דוגמה מרכזית לחומצת שומן משמעותית במזון לכלבים היא זו המוכרת כאומגה 3, כשעליה נרחיב בהמשך הכתבה.

חשיבות אומגה 3 לכלבים

אומגה 3 מהווה קבוצה של חומצות שומן בלתי רוויות, כשהן חיוניות לבריאות המתמשכת של הכלבים שלנו. לאומגה 3 היכולת לאגור אנרגיה, לסייע לספיגה של ויטמינים חיוניים ובוויסות הורמונלי של הכלבים.

חשוב להדגיש כי כלבים אינם מסוגלים להפיק חומצות של אומגה 3 בעצמם, ועל כן קיימת חשיבות רבה לספק להם את אותה חומצה ממקורות חיצוניים. מדובר, כאמור, בחומצות שומן בלתי רוויות, כשהכוונה היא לסוג חיובי של שומן ולא אותו שומן שכל תזונאי ימליץ לכם להפחית בו.

חשיבות אומגה 3 לגורים

השפעת אומגה 3 חיונית מאוד לגורים. על כן, גם במזונות המיועדים לגורים חשוב לשים לב כי מרכיב האומגה 3 קיים גם בהם, זאת כמובן תוך התייחסות לאיזון עם מרכיבים נוספים שחשוב שיופיעו במזון.

התפקיד המרכזי של אומגה 3 בשלב זה, מקבל ביטוי ביכולת של חומצת שומן זו להגן על אותם גורים מפני חשיפתם למגוון של חיידקים, זאת תוך סיוע לגוף להילחם בזיהומים שונים.

מאמר שפורסם בכתב העת היוקרתי Journal of the American Veterinary Medical Association  עסק בהרחבה בתרומה המשמעותית של אומגה 3 על התפתחותם המנטלית של גורי כלבים, כשלצד העובדה כי הם נהנים ממנה של אומגה 3 הניתנת להם בהנקה, חשוב להמשיך ולספק להם אומגה 3 גם במזון שלהם, כשכאן חשוב לוודא כי במזון המוגש להם, מדובר באומגה 3 מסוג DHA (Docosahexaenoic Acid).

חשיבות אומגה 3 לעור ופרוות הכלבים

כפי שהדבר נכון אצל בני האדם, גם אצל כלבים יש למזון שהם צורכים השפעה על איכות העור והפרווה שלהם. לחומצות השומן הנצרכות על ידינו ועל ידי הכלבים, כשבתוכן גם אומגה 3, תרומה מכרעת למבנה ממברנות תאי העור, למראה מבריק של שיער ופרווה, להחלקת העור וביכולת לתרום להשלמת האפידרמיס – השכבה העליונה של העור.

מחקר שפורסם בכתב העת Prostaglandins, Leukotrienes and Essential Fatty Acids באוגוסט 2020 בחן את השפעת אומגה 3 על העור והפרווה של כלבים, כשגם כאן תוצאות ומסקנות המחקר הצביעו על תרומת אומגה 3 לאיכות ובריאות העור והפרווה.

במחקר זה בחנו החוקרים שילוב של אומגה 3 הכוללת, לצד חומצת DHA שאותה הזכרנו קודם, גם חומצה איקוסאפנטאנואית (EPA). המחקר, שכלל בחינה של 24 כלבים שסבלו מפרווה פגומה, כשחלק מהכלבים קיבלו כמוסות הכוללות אומגה 3 ואחרים קיבלו כמוסות פלסבו במשך 90 ימים.

המסקנה העיקרית של המחקר הצביעה כי בהוספה של תוסף אומגה 3 למזון הכלבים במינון של 20 מ"ג ליום במשך חודשיים, תוביל לשיפור משמעותי באיכות הפרווה והעור של הכלבים.

האם קיימים סימנים נראים לעין אצל כלבים להם מחסור באומגה 3?

ניתן להצביע על מספר סימנים חיצוניים, שיש בהם להעיד כי קיים מחסור של אומגה 3 בתזונה של הכלב שלכם. בין היתר, יהיה מדובר במראה של פרווה דלילה ונשירה מסיבית, השמנת יתר, בעיות בעיניים, יכולת החלמה חלשה של הגוף לאחר פציעה ועוד.

במידה וסימנים אלו קיימים, חשוב לא להסיק באופן עצמאי כי מדובר אך ורק בבעיה הנוגעת לתזונת הכלב שלכם ועל כן מומלץ להימנע תחילה מרכישה של תוספי תזונה שונים, כשהדבר הראשון שיש לפעול לגביו הוא ביצוע של בדיקת דם רחבה אצל הווטרינר.

לאחר בדיקת הדם, יוכל הווטרינר להצביע על המרכיבים השונים החסרים בתזונה של הכלב שלכם, ובמידה וקיים מחסור באומגה 3 תוכלו לקבל המלצה מסודרת אילו מזונות רלוונטיים יותר עבור הכלב שלכם, כשחנות חיות איכותית ברמת גן תוכל לספק לכם מענה רחב, כולל ומקצועי.

0
    0
    העגלה שלכם
    העגלה שלכם ריקהחזרו לחנות
      Apply Coupon