fbpx
סופר לחיות מחמד www.supet.co.il
0 0

שמונה טיפים שאתם חייבים לדעת לאחר שאתם מאמצים כלב

החלטתם לאמץ כלב ולהוסיף חבר חדש למשפחה, הלכתם לעמותה ובחרתם את הכלב הכי מקסים ומתוק, עכשיו אתם שוברים את הראש, מה עושים עכשיו?.

אימוץ כלב הינה משימה מאתגרת ולא פשוטה בכלל, שכן מעכשיו אתם צריכים להתאים את אורך חייכם לכלב, להוציא אותו 3 פעמים ביום לפחות, לטפל בו ולדאוג לו.

ריכזנו עבורכם את הטיפים הטובים ביותר שאנחנו יכולים לתת על מנת שהקליטה תהיה כמה שיותר קלה, עבורכם ועבור הכלב:

חנות חיות חולון

להיות סבלני

חשיפה לבית חדש עלולה להיות מרתיעה עבור כלבים, אפילו עבור אנשים.

לכן, חשוב שתתנו לכלב את הזמן להסתגל לבית, לתת לו תחושה נעימה ואת הפינה שלו (לדוגמה כלוב עם מזרון, מים וצעצועים שיהיה לו נחמד בו), תפנקו את הכלב בחטיפים טעימים בבית ותדאגו שתמיד תהיה לו בבית סביבה חיובית וכיפית.

תקבעו שגרה

שגרה עקבית ואמינה חיונית ליצירת סביבה רגועה ומאורגנת. זה כולל לוחות זמנים של האכלה וטיולים, משחקים, אילוף וכו'. חוסר בשגרה עלולה לגרום לכלב לחרדה, עשיית צרכים בבית והתנהגות לא רצויה.

במידה ואימצתם גור, תחשפו אותו בהדרגה

חשוב לחשוף את הכלב לכמה שיותר סיטואציות שונות, לא ניתן לחשוף יותר מדי את הכלב עד גיל 3 חודשים מכיוון שרק בגיל הזה הם מסיימים את החיסונים, אך התקופה הזאת היא קריטית ולכן חשוב עדיין למצוא דרכים לחשיפה כמו:

כלב של חבר שבוודאות בריא ומחוסן, ילדים, מבוגרים, חתולים, ציפורים, אזורים הומי אדם וכו'.

בנוסף ריכזנו עבורכם כמה נקודות של עשה ואל תעשה בזמן החשיפה:

 • השתמשו בחיזוק חיובי.
 • במידה והכלב מראה חרדה או תוקפנות בזמן האינטרקציה, תזיזו אותו משם, לא ניתן לכפות על כלב להסתדר עם כולם.
 • את האינטרציה הראשונה עם כלב יש לקיים במקום ניטרלי, כמו פארק (לא בבית של הכלב!).
 • לחשוף בהדרגתיות, לא לחשוף באותו זמן להמון סוגים של אינטרקציות, פעולה זו עלולה להכניס את הכלב לחרדה.
 • אל תכפו את האינטראקציות.
 • תמשיך את האינטרקציה בכוח במידה והכלב מראה סימנים לא רצויים.

שיהיה לכלב נעים בסביבה שלו

חשוב שהכלב ירגיש בנוח, לכן תדאגו תמיד שהמיטה שלו נקייה, מים נקיים, קערת אוכל לא מזוהמת, צעצועים כיפים שיוכל לפרוק איתם אנרגיה (במקום על הספה) ושהכלוב נקי, ככה תשמרו על בריאות הכלב שלכם ועל הדרך גם על הרהיטים.

מצאו מאלף כלבים שעובד בחיזוק חיובי

אילוף כלבים הוא יותר מסתם ללמד כלב להיות צייתן; הוא מגביר את הביטחון העצמי של הכלב שלך, מפתח את הקשר בין הבעל לכלב, ויכול לשפר את ההלכה הכללית. שיטות אימון לא צריכות להיות כואבות או תוקפניות, שכן שיטות אלו יכולות להוביל להתנהגויות בעייתיות ולגרום להתנהגות לקויה. תבחרו את המאלף הנכון לפי המלצות, סוג הכלב והניסיון שלו.

תבדקו אם האוכל של הכלב מתאים לו

לרוב הכלבים יש רגישות מסוימת למזון, חשוב לשים לב לזה, תבחנו תמיד אם :

1. הכלב מתגרד.

2. הפרשות מהאוזניים.

3. הפרשות מהעיניים.

4. הכלב מלקק את עצמו ללא הפסקה.

5. אם הצרכים של הכלב יוצאים באופן תקין.

6. בעיות פרווה.

במידה ומופיעים סימנים אלו או סימנים אחרים, יש לפנות לווטרינר שיבדוק אם זאת בעיה מהתזונה או בעיה בריאותית אחרת, חשוב לבחון באופן שוטף אם ההתנהגות של הכלב היא התנהגות נורמלית.

פעילות גופנית ומנטלית

בדיוק כמו אצל בני אדם, פעילות גופנית ונפשית היא המפתחת לכלב בריא ומרוצה. טיול עם הכלב שלך היא פעילות גופנית טובה, וגם עוזרת לשמור על הבריאות המנטלית של הכלב. צעצועים, למשל צעצועי פאזל, נועדו גם להציע פעילות מנטלית כאשר הכלב נמצא בבית. כלב שמח זה כלב שמשחקים איתו ופורקים לו אנרגיה, כלב שלא יפרקו לו אנרגיה יהיה מתוסכל, ויוציא את התסכול הזה ככל הנראה על חפצים בבית.

לקחת את הכלב לווטרינר

הדבר הכי חשוב זה לשמור על הבריאות של הכלב, גופנית ומנטלית, שגרה ופריקת אנרגיה תשמור על הבריאות המנטלית, ווטרינר יוודא שהבריאות של הכלב תקינה, כשאתם מאמצים כלב חשוב לקחת אותו ישר לווטרינר מומלץ לחיסונים ובדיקה כללית כדי לוודא שהכלב בריא, אנחנו ממליצים להצטרף לאחד מביטוחי הבריאות לחיות מחמד שיש היום בשוק.

0
  0
  העגלה שלכם
  העגלה שלכם ריקהחזרו לחנות
   Apply Coupon